آثار و نشانه های گنج یابی

نماد گوزن در گنج یابی

نماد گوزن در گنج یابی

مفهوم نشانه گوزن و آهو در دفینه یابی دارای چهار نظریه می باشد که کاوشگران گنج و دفینه باید با دقت این نظریه را برسی کنند نظریاتی از جمله تاریخچه نماد گوزن و نماد آهو در دفینه یابی می باشد.

نظریه نخست نشانه گوزن و آهو در گنج یابی

در دوره ای از تاریخ و پیش از آن، گوزن یا آهو جایگاه خاصی در میان آدمیان داشته است.

اگر در نشانه شاخهای گوزن مشخص باشد، نشانگر وجود انبار زیرزمینی یا جان پناه است.

گاهی هم بیانگر وجود دخمه های پر پیچ و خم است. امکان دارد نشانه گوزن بر روی قبر هم دیده شود.

در جایی نیز نشان از برکت و فزونی است.

اگر گوزن و شاخهایش به صورت کنده کاری یا برجسته باشد، احتمال دارد به دفینه ارمنیان یا راهزنان اشاره کند.

جهت نگاه و شکل پای آن بسیار مهم بوده و امکان دارد به فلزیاب نیازداشته باشید.

نظریه دوم نشانه گوزن در گنج یابی

گوزن، نماد تقوا بوده و توصیف کننده رهبری، پیروزی، شادی و مردانگی است. علامت گوزن به وجود قبر یک زن هم اشاره دارد. اگر در معنای دفینه باشد به غار زیرزمینی یا دخمه پر پیچ و خم اشاره دارد. امکان دارد مستقیماً به دفینه و پول اشاره کند. اما به وجود تابوت زن در مقبره نیز اشاره می کند. ممکن است هدایایی در داخل یا کنار قبر گذاشته باشند.

نظریه سوم نماد گوزن و آهو در گنج یابی:

علامت گوزن با استفاده از منطق و ساز و کاری مشخص به عنوان نشانه ساخته شده است.

اگر علامت گوزن ماده باشد، به طور کلی این نوع علامات رو به روی نهرها و کنار رودخانه ها دیده شده اند.

رد پای گوزن ماده مسیر را نشان می دهد. اگر گوزن ماده تنها باشد، دفینه در نزدیکی های جهت نگاه علامت می باشد.

با دقت کامل سنگ هایی با رنگ متفاوت، سنگ های برش خورده تخت و سنگ های متفاوت داخل نهر را جستجو کرده و اطراف را کاملاً بررسی نمایید.

دفینه آن در جای ساده و بدون زحمتی بوده و کار آن بسیار آسان است.

نظریه چهارم

گوزن، سمبل آرتمیس (آرتمیس یکم، ملکه هالیکارناس در کاریا، فرمانده نیروی دریایی ایران و متحد جنگی ایران در نبرد سالامیس در زمان لشکرکشی خشایار شا پادشاه هخامنشی در 480 پیش از میلاد به یونان) اسطوره یونان باستان بود. این علامت علاوه بر داشتن طیف گسترده ای از معانی، اگر بر روی سنگ ثابتی نباشد، به خاطر اهداف زینتی و مقاصد مذهبی به کار رفته است.

توضیح آخر اینکه این نوع علامتها اکثراً در نقطه شروع کوه یا تپه کار شده است. صخره ایی که این نشانه روی آن حک شده، از محل نشانه تا قله کوه یا تپه با دقت بسیار زیاد بررسی شود. سر شاخها و پاهای گوزن می تواند جهت را نشان بدهد و نشانه آخر نیست و نکته ای که بسیار مهم است اینکه گوزن همیشه نشانه دفینه نبوده و می تواند برای آیین مذهبی، شکار و… استفاده شده باشد.

نماد گوزن در گنج یابی1

گوزن به اعضای خانوادهٔ گوزنیان (Cervidae) در راستهٔ جفت‌سمان گفته می‌شود. آن‌ها حدود ۲۷ تا ۲۸ میلیون سال پیش از گاوسانان جدا شدند و اکنون حداقل ۹۰ گونه زنده از آن‌ها در نقاط مختلف دنیا زندگی می‌کنند. جنس نر تمام گونه‌های گوزن به جز گوزن آبی شاخ دارد اما در بیشتر گونه‌ها جنس ماده شاخ ندارد. شاخ گوزن‌ها تفاوت مهمی با سایر حیوانات شاخ‌دار مثل گاوسانان و کرگدن‌ها دارد. شاخ آن‌ها دائمی نیست و هر سال می‌افتد و به جایش شاخ جدیدی می‌روید. گوزن مشک در واقع به خانواده گوزن‌ها تعلق ندارد و عضو خانواده مستقلی به نام Moschidae است که به گاوسانان کمی نزدیکتر است تا به گوزن‌ها.

ویژگی‌ها

گوزن‌ها شامهٔ بسیار قوی ای دارند به طوریکه از چند صد متری می‌توانند به وجود دشمن پی ببرند.

گوزن‌ها پرش‌های بلندی دارند که حتی می‌توانند به ارتفاع ۲ ،۳ متر و طول ۶٬۷ متر بپرند.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید. برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.09120896040

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *