آثار و نشانه های گنج یابی

نماد و نشان مار در گنج یابی

فلزیاب نماد و نشان مار در گنج یابی در زمان مصر باستان مردم مار کبرا را به عنوان یکی از خدایان پرستش می کردند. و معمولا از آن برای قتل افراد یا خودکشی استفاده می کردند. در یونان هم این مار به عنوان یک دشمن خطرناک و کشنده شناخته می شده است. در کشور هند مار مورد پرستش قرار می گیرد و در در معبد ها مار کبرا به صورت زنده نگه داشته می شود تا مردم آن را پرستش کنند و اعتقاد مردم این است که مار نماد تولیدمثل می باشد.

فراز فلزیاب

فراز فلزیاب

در نشانه ها و به خصوص مارها، نمیتوان مکان صد در صدی مشخص کرد.

دلیلش این است که نمی شود به طور قطعی اطلاعات پنهانی را درک کرد.

نشانه های مار آنقدر گستردگی دارد که هر تعریفی که به صورت حفظی انجام شود، خواننده را قطعا گمراه خواهد کرد.

اینطور بگوییم که مار حیوانیست که وقتی می ترسد فرار می کند و خزنده می باشد.

از طرفی لانه ی مار همیشه سوراخها می باشد.

فراز فلزیاب

فراز فلزیاب

با این حال به شما یک سرنخ می دهم. دهان مار به حالت باز دیده می شود.

در پشت آن به دنبال امانتی باش. یک بار دیگر دقیق نگاه کن، اگر دهان مار بسته باشد،

در جهت جلوی آن حتما یک سوراخی پیدا می شود.

مختص به دفینه های سلطنتی نیز می باشد و مار نماد قدرت و آفرینش و بقا است .
آثار و نشانه های مار نماد نشان از خزانه و یا همان ضرابخانه های زیر زمینی دارد .

نماد مار اگر روی سنگی حجاری و یا به صورت تندیس برجسته باشد

اگر موقع کاوش در یک مکان با نماد مار روبرو شدید به احتمال فراوان ضرابخانه ای در آنجا وجود دارد که درون آن شمش طلا ، دستگاه ضرب و پودر است. اما طبق مشاهدات کاوشگران و باستان شناسان در برخی موارد اتاقی وجود دارد که در آن سکه ضرب شده وجود دارد. این نماد ممکن است همراه با سوراخ و چاه باشد که در امتداد نشانه مار قرار دارد و از آنجا به اتاق ضرابخانه راه دارد. نماد مار همیشه یکی از خطرناک ترین نماد ها بوده که احتمال وجود تله در مسیر خیلی زیاد می باشد.

علامت مار در صورتی که به شکل حلقوی یا دایره باشد نمادیست شاهی و هدف دقیقا زیر نماد بوده و تله های متعددی آن را پوشش میدهند. مار حلقوی روی سنگ و صخره از نایاب ترین نشانهای باستانیست که ظریفترین معماری و بهترین مکان جغرافیایی را داراست، این موضوع بیانگر شاخص پتانسیل وجود دفینه نسبت به محیط میباشد.اما سر مار در این گونه نقش ها مهم بوده و اگر سر مار بیرون از چنبره باشد، جهت پیچش درونی مهم  است و هدف در مکان دیگری از منطقه می باشد.اگر نماد مار بدون سر بود و یا سر آن داخل جوغن بود نیز دفینه در زیر همان سنگ است.

فراز فلزیاب

فراز فلزیاب

نماد مار در صورتی که به شکل مهاجم، مدافع و یا دهان باز باشد دارای دفینه ایست که توسط یکی از موارد سحر، جادو، طلسم، تله و یا سم محافظت میگردد. این نشان اغلب در دوره های اشکانی و ساسانی به کار رفته است و همچنین اغلب هدف در جهت تهاجم مار قرار گرفته است.

وقتی روی سنگی ماری یافتید که زبانش بیرون می باشد و در جلوی سرش نیز یک جوغان گرد (کاسه) وجود داشته باشد، باید در مسیر سر مار رفته تا دهانه مسدود شده چاهی را بیابید و در انتهای دیواره چاه یک سنگ بزرگ یا ساروج که به منزله در ورودی نیز بوده وجود دارد و دفینه آن در اتاقی پشت آن قرار داده شده است. باید متذکر شوم که این دفینه دارای تله بوده چرا که زبان مار از دهانش بیرون بوده که هم مسیر را برای شما تعیین می نماید و هم به وجود تله اشاره دارد و لذا باید تمام جوانب کار بررسی گردیده و با احتیاط وارد عمل شوید.

اگر یک چشم مار کور باشد، در جهت نگاه چشم کور کاوش انجام دهید.

به دو صورت برجسته و حکاکی شده توسط معماران دوران باستان بر روی سنگ،

صخره و خشتها طراحی شده است. هنگامی که مار طویل، برجسته باشد نماد دفینه

تاجران مسیحیست و با یکی از پیچیده ترین طلسمات محافظت میگردد.

در جهت دم مار سنگچین، صخره غریب و تپه نمایان است چنانکه گویید هدف آشکاراست

لذا مسله دشوارتر است و آن تنها راه انحرافیست.

در صورتی که نماد طویل مار در زمینه گنج و دفینه یابی، حکاکی شده (حفر شده) باشد،

نماد دفینه مردمان جنگجو و راهزن است، دفینه ای کوچک درون چاهی بس عمیق در جهت دید مار نمایان خواهد گشت.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید. برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.۰۹۱۲۰۸۹۶۰۴۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *