آثار و نشانه های گنج یابی

نماد ضربدر در گنج یابی

نماد ضربدر در گنج یابی

در گنج یابی این علامت یکی از پیچیده ترین نماد ها می باشد که مفسرین بسیار متذکر شده اند که این نماد بیشتر به جهت گمراهی کاوشگران ایجاد شده است. همانطور که می دانید علامت ضرب در نشان دهنده پایان، مقصد، یک مکان مورد نظر می باشد، اما در این مورد به دلیل گمراه کردن کاوشگران از این نماد استفاده شده است که حتما باید توجه داشته باشید که با این تصور که دفینه آنجاست؛ نماد را از بین نبرید.

 هر چهار سوی علامت ضرب در مهم بوده و باید در سمت آنها به جستجوی یک درخت و یا تخته سنگ و هرچیز غیر طبیعی باشید، معمولا در آن مکان یک نماد دوم وجود دارد که آن نماد شما را به گنج خواهد رساند.

نماد ضربدر در گنج یابی:

در بسیاری از مواقع برای گمراه کردن به کار میرفته است و نمیتوان آن را نشانه نهایی دانست. در برخی از موارد نیز مشاهده میشود که این علامت به صورت تلفیقی با دیگر علائم به کار رفته است.

 برای مثال این علامت ضربدر روی لاک پشت زیاد مشاهده میشود که باید با توجه به دیگر علائم محیطی تفسیر شود و نشان دهنده موارد خاصی میباشد و باید در جهت مخالف ساق های ضربدر به دنبال یک تخته سنگ شاخص بود که حاوی علامت تکمیلی است.

باوری بین کاوشگران است که میگوید در صورت مشاهده علامت ضربدر به صورت تلفیقی با دیگر علائم هدف در 15 متری آن است و باید محیط اطراف را به خوبی بررسی کرد.

وجود این علامت بر روی قبر های سرداری نشان از اهمیت بالای آن گور است و میتوان مطمئن بود که حاوی هدایای گرانبهایی است. از این علامت در راهرو های منتهی به اتاقک و خزانه نیز استفاده شده است و در بیشتر موارد آن دالان و راهرویی که در آن ضربدر مشاهده شده برای گمراهی ساخته شده و به اتاقک منتهی نمیشود. اندازه ساق های این علامت به مانند پیکان های علامت فلش صرفا برای جهت یابی است.

نماد ضربدر در گنج یابی2

با توجه به اهمیت مکان از نظر باستان شناسی، شکل نماد (ضربدر داخل مربع) و همچنین دوره های زمانی مختلف میتوان به این موضوع پی برد که در این حالت نشانه ضربدر در گنج یابی به یک حالت خاص اشاره دارد.

 در اطراف این نماد باید هر گونه علایم مشکوکی از جمله تپه، بنا و صخره را مورد بررسی قرار داده و پس از کشف ورودی، عبور از تونل ها و خنثی سازی تله و طلسم ها به اتاق خزانه اصلی رسید. نشانه ضربدر در دفینه یابی حالت فوق یکی از پیچیده ترین و با ارزش ترین گنج و دفینه های تاریخ باستان را دارا بوده و نمونه بارز شاهکارهای معماران کُهن میباشد.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید. برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

09120896040

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *