مقالات

فلزیاب ایران

فلزیاب ایران

فلزات قادرند در برابر امواج مغناطیسی از خود واکنش نشان دهند. اینکه این واکنش چه اندازه است، برای تمام فلزات یکسان نیست و به جنس فلز بستگی دارد اما این ویژگی در همه آنها مشترک است. اساس کار دستگاه های ردیاب بر پایه امواج مناطیسی است. فلزیاب ایران از خود امواج مغناطیسی ساطع می کند. زمانیکه فلزات در معرض این امواج قرار می گیرند میدان مغناطیسی، دستگاه فلزیاب و ردیاب فلزات را تحت تاثیر قرار داده و شدت میدان مناطیسی تغییر می کند.

دستگاهی که توانایی مشخص کردن فلزات در عمق های مختلف را دارد فلزیاب است .فلزیاب ها اولین بار در سال 1870 تولید شدند و تا به امروز در صنایع وسیعی استفاده می شوند در حالت کلی فلزیاب قابلیت تفکیک ندارد و فقط برای پیدا کردن فلز کاربرد دارند .

در این بین دستگاه هایی نیز وجود دارند که علاوه بر قابلیت شناسایی فلز قابلیت اسکن و ارایه تصویر فلز مورد نظر را دارد که به این نوع سیستم ها فلزیاب تصویری گفته می شود البته هیچ دستگاهی قادر به اسکن به صورت زنده و نشان دادن عکس واقعی فلز نیست و فقط شکل حدودی و تخمینی فلز را نمایان می کند. برخي از دوستان ميگويند که دستگاه هاي فلزیاب ایران که تصويري هستند مناسب کاوشگری نبوده و کارائي لازم را ندارند و گله و شکايت دارند که دستگاه هاي بوقي یا همان دستگاه های صوتی بهتر هستند (هر چند که ما اصلا دستگاه خوب در دنيا نداريم و از هر دستگاهي ميشود ايراد گرفت)
اما کساني که از دستگاه صوتی تعريف ميکنند شاید اصلا با آن کار نکرده اند و يا نميدانند که بيشتر انها فقط اهن را ميزنند و عمق انها نهايت يک متراست . افرادی که ميگويند دستگاه هاي فلزیاب تصويري بدرد نميخورند ممکن است به این دلیل باشد که اموزش نديده اند يا حداقل اطلاعات لازم را در رابطه با فلزیاب تصویری ندارند.

در نتیجه نمیتوانند با این دستگاه ها کار کنند و در آخر آن را ميفروشند وموفق نميشوند و ممکن است ضرر و زیان زیادی دیده و همیشه خاطره ای بد همراشان میماند
این چنین افراد که دستگاه هاي فلزیاب تصویری دست دومشان را میفروشند بسیارند . در اين جور موارد راه نرفتن بهتر از بد راه رفتن است ما ميتوانيم بگوئيم حداقل بیشتر دستگاه هاي فلزیاب تصويري شکل حجم و عمق فلزات را نشان ميدهند اين مطالب تجربه چندين ساله کساني است که با این دستگاه ها کار کرده اند ضرب المثل امروزي ان اين است که بسيار ضرر بايد تا پخته شود خامي . گاهی در دستگاه های صوتی یا همان بوقی ممکن است دستگاه جواب بدهد و بوق بزند .

حالا اپراتور دو راه پیش رو دارد یا آنجا را کاوش نکند و همیشه ذهنش درگیر آن جا باشد که نکند چيزي بوده باشد و کسه ديگري بيايد ببرد و یا کاوش کند و ممکن است هيچ چيز پيدا نکند. در مورد دستگاه هاي فلزیاب تصويري نیز ممکن است چون کسي که استفاده ميکند نمي داند و اموزش نديده و اپراتور نيست اولين تصويري که قرمز دارد را کاوش ميکند و بعد ميخورد به يک سنگ بزرگ وهمين اشتباه باعث دل سردي و گمراهي او ميشود و خيلي مواقع از روي بار و فلز با ارزش رد ميشود ونميتواند تشخيص بدهد بعد شروع ميکند به بد گفتن که اين دستگاه ها بدرد نميخورند و غيره…يادمان نرود قبل از پرواز کردن ايستادن وراه رفتن را بايد ياد گرفت .

اما ناگفته نماند شاید فلزیاب تصویری در نظرتان زیباتر و حرفه ای تر بنظر بیاید ولی واقعیت این است که تصویری بودن دستگاه به عملکرد دستگاه فلزیاب ربط زیادی ندارد .با این حال اگر به خرید دستگاه طلایاب و یا فلزیاب تصویری مصمم هستید بهترین نوع دستگاه های تصویری فلزیاب و گنج یاب ،دستگاه های با سیستم کاری PI تغییر یافته هستد که قادر هستند تصویر گیری چهار وجهی داشته باشند که از هر نوع تصویری بهتر،با کیفیت تر و البته با اطلاعات بیشتر از محل مورد نظر می باشند.

فلزیاب چیست دستگاه فلزیاب وسیله ایست برای پیدا كردن اجسام فلزی مخفی شده درون زمین دیوار یا مواد دیگر. فلزیاب چگونه كار می كند؟
دستگاه فلزیاب یك میدان مغناطیسی در اطراف دیسك جستجوگر خود ایجاد می كند. در زمانی كه جسم فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار گیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر یافته و دستگاه فلزیاب با احساس این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف دیسك خود می شود و آنرا آشكار می كند. هر چه شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشد عمق كشف فلز بیشتر خواهد شد. لازم به ذكر است كه عمق كاوش توسط فلزیاب با توجه به جنس فلز اندازه و شكل فلز تغییر می كند(كمتر یا بیشتر می شود)

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *