مقالات

فلزیاب ضد اب

فلزیاب ضد اب اين دستگاه طلایاب چند منظوره مي تواند زمين، ساحل و شن هاي خيس و زير آب را تا عمق 66متر به صورت يکپارچه کاوش کند. با وجود Excullibur ديگر در زير آب سيگنال خطا نخواهيد داشت. تفکيک اين دستگاه دقت بالايي دارد و در عمق و حساسيت بي نظير است. اين دستگاه براي کاوش سکه طلا و گنج مناسب است .فلزیاب ضد اب در اواخر قرن نوزدهم بسیاری از دانشمندان و مهندسین دانش خود را بکار گرفتند تا دستگاهی را با قابلیت واکنش نسبت به فلزات اختراع کنند، چنین دستگاهی می توانست در جستجوی معادن ابزاری بسیار کاربردی و کلیدی محسوب شود. فیزیکدان المانیHeinrich Wilhelm Doveسیستم موازنه ی القایی induction balance ابداع کرد که صد سال بعد زمینه ساز تکامل فلزیاب های امروزی قرار گرفت. اولین دستگاه ها بسیار ابتدایی بوده و مصرف باتری بالایی داشتند و میزان عمق نفوذ در ان ها نیز بسیار پایین بود.

فراز فلزیاب

فراز فلزیاب

خصوصیات فلزیاب ضد اب چیست

در ادامه ی سیر تکاملی سیستم های حرفه ای و فلزیاب ضد اب و ضد ضربه طراحان ابتکارات خود را روی نسل های جدید فلزیاب پیاده کرده اند. سیستم موازنه ی القای اصلی ، از دو سیم پیچ مجزا تشکیل شده است که در روی یکدیگر سوار می شوند. کامپس الکترونیک طراحی نوینی در سیم پیچ ها ارائه کرد که در ان دو سیم پیچ به صورت D در کنار هم قرار می گیرند تا یک دایره را تشکیل دهند.
این سیستم در دهه ی ۷۰ گسترش وسیعی پیدا کرد اما هر دو نوع هم مرکز(دایره های روی هم) و D شکل(که با نام واید اسکن شناخته می شدند)، طرفداران خاص خود را داشتند. نسل بعدی یابنده ها، ان هایی بودند که توانایی تفکیک مواد معدنی موجود در بافت زمین را داشتند این قابلیت افزایش عمق جستجو را به دنبال داشت. این سیستم در فرکانس های پایین بهترین عملکرد را در قیاس با انواع قبلی از خود نشان می داد به طوری که بهترین وضعیت عملکرد ان ها در فرکانس های ۳ تا ۲۰ کیلو هرتز بود. بسیاری از فلزیاب های رایج در دهه ی ۷۰ قابلیت تعویض کارکرد از حالت تفکیک کننده به حالت معمولی را داشتند تا کاربر بتواند به دلخواه خود تنظیمات را تغییر دهد.

انواع فلزیاب ضد اب از شرکت فراز

در نسل های بعدی فلزیاب های پیشرفته تری عرضه شدند که فلزیاب ضد اب بودند و قادر بودند میان عمق جستجو و قدرت تفکیک تعادل برقرار کرده و قدرت سیستم را به حداکثر برسانند.بعضی افراد ابراز مینمایند که بعضی سیستم ها گاز ها را ردیابی و کاوش مینمایند . باید بگوییم که چنین موضوعی به این شکل صحت ندارد و تمامی سیستم های رادار زمینی دستی و فلزیاب ضد اب و معدن یاب توانایی پیدا نمودن انواع اهداف از نوع آهن مس روی طلا نقره نیکل کروم و … را دارد .
البته در رابطه با اهدافی که دارای قدمت و گذشت مرور زمان میگردد بطور طبیعی در محدوده اطراف آنها، گاز دی اکسید هیدروژن و سولفات ، هیدروژن ، آرسنیک و دی پتریک و آنتی موان شکل خواهد گرفت که نوع گاز پدید آمده، بستگی به جنسیت هدف و مواد معدنی و منابع اطراف آن دارد و در مواقعی که اطراف هدف دچار هواز دهی با سستی و نرمی در لایه ها و نقاط اطراف هدف گردد، گازها موجب میگردد جریان انرژی امواج متعلق به هدف از اینگونه نقاط خارج گردیده و به سمت لایه روی زمین منتقل میشود که به آن همرفتی میگویند و تمامی سیستمهای دنیا از هر مدل و نوعی که باشد، با این مسئله روبرو خواهند شد و یک اپراتور با تجربه که در حال استفاده از یک فلزیاب ضد اب میباشد میتواند این موضوع را با تنظیم صحیح به راحتی رفع و مرکز هدف را کاوش نماید.
فراز فلزیاب

فراز فلزیاب

نکته مهم راجب دستگاه فلزیاب ضد اب

یکی از سوالاتی که ممکن است برای اپراتور ها پیش بیاید این است که آزمایش هدف در لایه های زیرین زمین چگونه باید باشد؟ در مراحل اولیه از سطح زمین آغاز نموده و بعد از آشنا شدن با عملکرد سیستم هدف را در داخل زمین در عمقهای لوله پلیکا هم میتوانید قرار دهید و تست و آزمایش نمایید و اینکه هدف را در گذشته قرار داده باشند یا در همان زمان تست ، زیاد تفاوتی نمیکند.

قیمت فلزیاب ضد اب شرکت فراز

قیمت فلزیاب ضد اب سیستمهایی نیز وجود دارند که بیصدا هستند و بعد از برخورد با هدف ، صدا ایجاد میکنند ، ایندسته از سیستمها عمدتا بر سر کوئل یا لوپ تغییر ولتاژ پدید آورده که این عملکرد در امواج یا انرژی با جریان حاصله ثابت در مدار تاثیر گذاشته و صدا ایجاد میشود یا سیستم بیصدا میشود . این حالت در ایندسته از سیستمها به هر مانعی میتواند به راحتی واکنش نشان دهد و از نظر نفوذ در عمق زیاد با این حالت هم سیستم توان زیادی نداشته و اگر سیستم دارای حالت صدای یکسره باشد، باید به این حالت سیستم را تنظیم نمایید تا قدرت نفوذ و دریافت اهداف را با تغییر صدا بصورت افزایش یا کاهش داشته باشد.

خرید دستگاه های فلزیاب ضد اب شرکت فراز

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *