مقالات

فلزیاب شاقولی

فلزیاب شاقولی

فلزیاب شاقولی وسیله ای است که بدنبال هر چیزی که بصورت خوراک داخل شاقول برنجی قرار داده اید می گردد.

یکی از دستگاههایی که در پیدا کردن گنج به کار میرود فلزیاب شاقولی جیوه ای است. این ابزار که از ساده ترین وسایل پیدا کردن گنج به شمار میرود ، در شکل ها و اندازه های گوناگونی یافت میشود. فلزیاب شاقولی  یا شاقول یا شاهول , جسم یا گلوله‌ای سنگی یا فلزی است که آن را به ریسمانی سبک می‌آویزند و بنایان از فراز دیواری که در کار بنا کرده‌اند فروگذارند تا به راستای آن ریسمان، کجی و برآمدگی دوش دیوار را دریابند.

شاقول وسیله‌ای است که طنابش عمود بر زمین است. که البته کاربرد های دیگری هم دارد.

کاربرد فلزیاب شاقولی :
از شاقول برای کاربرد های زیادی استفاده می شود ازقبیل فلزیابی – طلایابی – گنجیابی – آب یابی و …
بسیاری بر این باورند که برای اینکه شاقول بتواند فلزیابی کند باید از جنس برجی با خلوص بالای ۹۹ درصد باشد و برخی نیز معتقد هستند  که نوع جنس شاقول مهم نبوده و عامل مهم مهندسی ساخته شدن آن است.

عواملی همچون جنس جیوه ، چگالی جیوه ، درصد خلوص جیوه ، درصد ارتعاش جیوه و … از دیگر عوامل تاثیر گذار و مهم هستند که باید به آنها توجه شود و به صورت کلی جیوه های آزمایشگاهی بهتر از جیوه های صنعتی موجود در بازار هستند.

به خریداران عزیز اکیدا توصیه میکنیم که از خرید شاقول جیوه ای با جیوه قرمز ، جیوه آبی و صورتی و دیگر موارد اینچنینی جدا خودداری کنند
که چیزی جز کلاهبرداری نیست. به عقیده کاوشگران این وسیله توانایی پیدا کردن حفره های زیر زمینی ، مجاری آب ، قنات ، گنج و دفینه های زیر زمین را دارد.
نوع خوراک خور این وسیله توانایی پیدا کردن اهداف همجنس خوراک مورد استفاده را دارد.
نحوه استفاده از شاقولی فلزیاب بسیار مهم است که اگر نکته ای را درست انجام ندهید به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. شاقول اگر فرم استاندارد داشته باشد و با جیوه ی خوب که در آن استفاده میشود کار کند حتما مثمر به ثمر میباشد. زیاد مهم نیست که جنس شاقول برنج باشد یا چوب انار یا عناب یا هرچیز دیگری مهم این است که فرم و شکل شاقول مهندسی و قابل قبول برای جیوه باشد.

البته و صد البته جنس جیوه در فلزیاب های شاقولی بزرگترین مسله میباشد. جیوه , نوع جیوه , چگالی جیوه , درصد خلوص جیوه , درصد ارتعاش جیوه , از مهمترین مسایل در باره ی فلزیابی و طلایابی با شاقول میباشد. در بازار الان و مخصوصا در دنیای مجازی برای فروش جیوه به هرنوع ترفند و دروغی دست میزنند. از جمله از این دروغ ها میتوان به رنگ جیوه اشاره کرد یا کشور سازنده و …

آنچه باید در مورد شاقول جیوه ای بدانید این است که  آموزش ساخت شاقول جیوه ای اصلی داخل اینترنت یا هر جای دیگری پیدا نمیشود، چون وزن دقیق شاقول جیوه ای و ابعاد شاقول جیوه ای مستلزم محاسبات و آزمایش های زیادی است، که ساخت شاقول اصلی را راحت نمی سازد همچنین شاقولی فلزیاب اصلی از چند آلیاژ ساخته شده است، به این دلیل قیمت شاقول جیوه ای اصلی نسبت به دیگر شاقول های بازار بیشتر است.

دقت شاقول جیوه ای به وزن دقیق شاقول جیوه ای و ابعاد شاقول جیوه ای و نحوه استفاده از شاقول بستگی دارد.

از انواع شاقولی فلزیاب میتوان به :
شاقول برنجی – شاقول گنج یاب – شاقول طلا- شاقول طلا یاب اشاره داشت.

دقت  فلزیاب شاقولی  جیوه ای و اصول کارکرد آن یکی از پر بحث ترین مواردی است که در بین کاوشگران برقرار است.
برخی دقت بسیار بالایی را برای شاقول جیوه ای متصور هستند و برخی دیگر نظری مخالف این کموضوع دارند اما هر دو دسته در کارا بودن این ابزار اتفاق نظر دارند.
روش کار با شاقولی فلزیاب جیوه ای بسیار به تمرکز فرد و همچنین تجربه او بستگی دارد و در صورت عدم تمرکز و یا بی تجربه بودن
در کار با فلزیاب شاقولی جست و جو بی نتیجه خواهد بود.

شاقول طلایاب با شاقول فلزیاب و هر شاقول دیگری تفاوت آنچنانی نداشته و از آن میتوان برای پیدا کردن آب ، قنات ، گنج و دفینه و … استفاده کرد.

شاقول اگر فرم استاندارد داشته باشد و با جیوه ی خوب که در اون استفاده میشه کار کند حتما مثمر به ثمر میباشد. زیاد مهم نیست که جنس شاقول برنج باشد یا چوب انار یا عناب مهم این هست که فرم و شکل شاقول مهندسی و قابل قبول برای جیوه باشد.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب  و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *