مقالات

دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب
ما دراین مقاله سعی داریم شما را با دستگاه فلزیاب و انواع آن آشنا کنیم.
دستگاه فلزیاب وسیله ای است که برای پیدا کردن اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین،دیوار یا اجسام دیگر که فلز درآنها بکارمیرود یا پنهان میشود.
دستگاه های فلزیاب یک میدان مغناطیسی دراطراف دیسگ جستجوگر خود ایجاد میکنند.زمانی که جسم فلزی دیگری درمحدوده میدان مغناطیسی قراربگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر میکند ودستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلزدردر اطراف دیسک خود خواهد شد وآن را آشکار اطلاع میدهد.
نحوه آشکارسازی در دستگاه های فلزیاب متفاوت است و هردستگاه فلزیابی به گونه های متفاوت آشکارسازی میکند برخی با صدای بوق و بعضی ها با داده های رنگی.
هرچه قدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشد عمق کشف فلز بیشتر خواهد بود.عمق کاوش در فلزیابها باتوجه به اندازه ،شکل،وجنس فلز تغییر میکند کمتر یا بیشتر میشود .
فلزیابها در انوع های مختلف تولید می شوند
درانتخاب دستگاه های فلزیاب از میان مارک ها وانواع مختلفی که دربازار وجوددارد باید بااطلاعات دقیق برای خرید بهترین و مناسب ترین محصول اقدام کرد.
تنوع آب و هوایی وخاک مورد استفاه درنقاط مختلف جغرافیایی باعث شده است تا شاهد تنوع مدل های مختلف دستگاه های فلزیاب باشیم، این تنوع محصولات از یک طرف میتواند به عنوان یک ویژگی مثبت و خوب در نظر گرفته شده و باعث شود تاافراد انتخاب بیشتری درخرید دستگاه های فلزیاب داشته باشند.
اما همین انتخاب های بیشتر در برخی ازموارد ممکن است باعث دغدغه هایی برای افراد در انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع  فلزیابهای موجود دربازارشود.

ویژگی فلزیاب خوب باید عمق آن حداقل 3 متر داشته باشد تا بتواند به عنوان یک دستگاه فلزیاب افراد را به هدف خود نزدیک کند.
یکی از ویژگی های دستگاه فلزیاب خوب را میتوان استفاده از نشانگر حساسیت و متراژ دانست تا زمانی که از آن به عنوان یک دستگاه فلزیاب استفاده می شود به خوبی نسبت به فلزهای پیدا شده در عمق زمین حساسیت نشان داده و این حساسیت روی دستگاه به کاربر اعلام نماید.

دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب

 

یکی دیگر از ویژگی های  فلزیابها که میتواند به عنوان طلایاب مورد استفاده قراربگیرد،امکان تغییر فرکانس است.
باتوجه به اینکه درجاهایی که دارای خاک نرم است لازم است تا عمق بیشتری مورد جست و جو و کاوش قرا ربگیرد ، باید بتوان فرکانس دستگاه  را بالا برد .این درحالی است که درمحیط هایی با صخره های سخت برای بالا بردن قابلیت نفوذ پذیری فلزیاب ،بهتراست فرکانس دستگاه پایین باشد تا به راحتی از موانع سخت عبور کند و افراد رابه هدف های مورد نظرخود نزدیک نماید.

یکی از مهم ترین ویژگی های انواع مدل های فلزیاب موجود دربازار را میتوان وزن و ابعاد آن دانست .
هرچه فلزیاب مورد نظر دارای ابعاد و وزن مناسب تری باشد قابلیت حمل آن نیز
بیشترشده ونگهداری آن نیز آسان تر است .
باتوجه به این که این فلزیابها معمولا توسط افراد درمسیرهای سخت حمل میشود ،وزن و ابعاد مناسب آن میتواند کارایی فلزیاب رابالا برده و استفاده ازآن درمسیرهای کوهستانی که احتمال پیدا کردن طلا و انواع فلزات گرانبها بیشتر است را آسان تر نماید.
بهترین دستگاه فلزیاب نرم افزاری که به تشخیص وجود فلز نزدیک بااندازه گیری مقدار مغناطیسی است، این ابزار مفید با استفاده از سنسور مغناطیسی ساخته شده است.

بهترین فلزیاب اجازه میدهد تا برای شناسایی هرگونه شی فلزی در منطقه ،که همه فلزات تولید مغناطیسی است که قدرت را میتوان با این ابزاراندازه گیری کرد.

شما ممکن است بهترین فلزیاب را برای پیدا کردن سیم های برق در دیوار ،لوله های سیاه و بر روی زمین استفاده میشود ویا تظاهرآن به صورت یک آشکارساز است.
دقت ابزار فلزیابها به طورکامل بستگی به سنسور تلفن همراه خود دارد لطفا توجه داشته باشید که باتوجه به امواج الکترو مغناطیسی،سنسور مغناطیسی است که توسط تجهیزات الکترونیکی استفاده میشود.

اغلب دغدغه کسانی که قصد تهیه سیستم های فلزیاب و یا گنج یاب را دارند ،کارکرد درست،مدارهای دقیق و همین طور قیمت ایده ال است قطعا قیمت پایین نشانه از کیفیت پایین میدهد .
فراموش نکنید که فلزیاب و طلایاب براساس تکنولوژی و نوع فعالیت ،ابعاد وحتی طراحی و مدار بایکدیگر متفاوت هستند. هرکدام ارآنها قیمت گذاری خاص خودرادارند وقتی کار شما برای یافتن فلز ویا طلا آسان تر میشود قطعا دراین دستگاه های فلزیاب تکنولوژی جدید تری به کاررفته است ودرنقطه مقابل هزینه دستگاه های فلزیاب به مراتب بالاتر میرود.
فلزیاب های تصویری به فلزیابی گفته میشود که علاوه بر قابلیت شناسایی فلز قابلیت اسکن و ارایه تصویر فلزمورد نظررا دارد البته در انواع دستگاه فلزیاب هیچ دستگاهی قادر به اسکن به صورت زنده و نشان دادن عکس واقعی فلز نیست و فقط شکل حدودی و تخمینی فلز را نمایان میکند که بطور کلی میتوان 60% به تصویر اعتماد کرد.

دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب

انواع فلزیابها
1-فلزیاب تفریحی:این دسته از فلزیاب ها که معمولا خیلی سبک بوده و دیسگ آنها کوچک میباشد و عمق کاوش آنها معمولا کمتر از یک مترمیباشد به این معنی که یک فلز به شکل مربع به اندازه 1متر در1متر را حداکثر میتواند از فاصله یک متری پیدا کند.فلزیاب های تفریحی جزء انواع دستگاه فلزیابی است که برای پیدا کردن فلزات در سطح خاک طراحی شده اند،این نوع فلزیاب ها دارای صفحه نمایشگر و دیجیتالی و پیشرفته میباشد.

2-فلزیاب صنعتی:جزء انواع دستگاه های فلزیابی است که در صنعت های مختلف مثل فرش ماشینی و صنایع بسته بندی و چوب بری و کارخانه ها استفاده میشوند.
فلزیاب های فرستنده_وگیرنده قدرت تفکیک ندارند و فقط برای پیدا کردن فلزات بزرگ مانند لوله آب و رگه های بزرگ فلزی طراحی شده اند و گاهی انبوه یاب گفته میشود،کارکردن با این فلزیاب ها سخت بوده وبه دلیل دشوار بودن تنظیمات فلزیاب ، گم کردن هدف،اشتباهات زیاد، اشتباه درتعیین محل دقیق فلزاز فروش عمومی زیادی برخورار نبوده.

3-فلزیاب مغناطیسی:دستگاه های مغناطیس سنج ازنوع مگنومتر یا مگنت و تسلا میباشد که عملکرد این دسته از دستگاه های فلزیاب ها عمل تشخیص تفاوت فاز ایجاد شده از تغییرات مربوط به شرایط میدان مغناطیس در سر جستجوگر یا لوپ و سنسور مغناطیسی میباشد و هرنوع تغییر مغناطیسی از مواد معدنی یا منابع یاتغییرات لایه های زمین در صحنه کار میتواند مانند فلز مورد نظریا طلا واکنش درسیستم ها نشان دهد .

4-سیستم فلزیاب حرارتی راداری، یا رادار زمینی دستی حرارتی با نرم افزارهای گوناگون عمل می نماید که مخصوص خود سیستم میباشد
دستگاه فلزیاب حرارتی راداری، یا رادار زمینی دستی حرارتی توانایی کاوش اهداف را بارنگ و اعداد متعلق به همان هدف یا طلا را دارا میباشد وبا هردو نرم افزار برنامه لکه سه رنگ و نرم افزار تفکیک رنگ عمل می نمایند.
در این مقاله ما سعی کردیم فلزیاب و ویژگی فلزیاب و انواع فلزیاب و بهترین فلزیاب را برای شما شرح دهیم امیدواریم برای شما این مطالب مفید واقع شود.

شرکت فلزیاب فراز با کادری مجرب برای ارایه بهترین خدمات و با ارسال رایگان فلزیاب تهران به همراه تست و آموزش به شما عزیزان آماده همکاری میباشد
برای مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما  09120896040 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *