مقالات

شاقولی فلزیاب

شاقولی فلزیاب

شاقول اگر فرم استاندارد داشته باشد و با جیوه ی خوب که در اون استفاده میشه کار کند حتما مثمر به ثمر میباشد. زیاد مهم نیست که جنس شاقول برنج باشد یا چوب انار یا عناب مهم این هست که فرم و شکل شاقول مهندسی و قابل قبول برای جیوه باشد.

البته و صد البته جنس جیوه در فلزیاب های شاقولی بزرگترین مسله میباشد. جیوه، نوع جیوه، چگالی جیوه، درصد خلوص جیوه و در صد ارتعاش جیوه از مهمترین مسایل درباره ی فلزیابی و طلایابی با شاقول مبیاشد.

در بازار الان مخصوصا دروغهای در باره ی جیوه وجود دارد که باید باور کنید دروغ هست چون بعضی ها باورشون شده که جیوه قرمز وجود داره و … از جمله از این دروغ ها میتوان به رنگ جیوه اشاره کرد. جیوه آلمانی از نا مرغوب ترین جیوه های موجود در بازار میباشد که کیلویی ۴۰۰ هزار ۵۰۰ هزار تومن میباشد. جیوه چند مدل در بازار ایران هست. جیوه صنعتی که المانی دارد ارزانترین و اوکراینی جیوه ازمایشگاهی که کمی گرانتر هست و در مصارف دندانپزشکی استفاده میشود و جیوه قرمز که وجود خارجی ندارد و اسمش برای کلاهبرداران استفاده میشود . جیوه ابی و صورتی و…. نیز وجود ندارد. جیوه سبز وجود دارد که به درد کار فلزیابی نمیخورد. یک مدل جیوه نیز در بازار موجود هست که ارتعاش آن به دلیل بالا بودن در مصارف نظامی و پزشکی خاص استفاده میشود که قیمتی بالغ بر ۱۲ میلیون تومن در ۲۵۰ گرم دارد و در پلمپ های ۲۵۰ گرمی میباشد. این نوع ۸۰ درصد واقعی ارتعاش دارد و بسیار بسیار کشش به سمت یون دارد و بهترین گزینه برای فلزیابی و طلایابی میباشد ولی جیوهای ۲۰ در ۲۰ که برای اوکراین یا آلمان میباشند ۲۰ در صد ارتعاش دارند. جیوه ی ۲۰ در ۲۰ به دلیل فراوانی در بازار ایران مورد تبلغ فروشنده های فلزیاب و غیره میگردد که دارای حداقل کارایی میباشد.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن  و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *