[vc_row][vc_column][vc_column_text]

در این بخش سعی داریم تا جواب سوالهایی که در زمینه ی خرید و کار با فلزیابها ممکن است برای شما پیش بیاید بدهیم ،باشد که این مطلب مفید واقع شود.

با ثبت نظرات خود ما را در بهتر کردن مطالب سایت یاری نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”1- ردیاب چیست؟”]فلزات قادرند در برابر امواج مغناطیسی از خود واکنش نشان دهند. اینکه این واکنش چه اندازه است،
برای تمام فلزات یکسان نیست و به جنس فلز بستگی دارد اما این ویژگی در همه آنها مشترک است.
اساس کار دستگاه های ردیاب بر پایه امواج مغناطیسی است. فلزیاب ها از خود امواج مغناطیسی ساطع می کنند.
زمانیکه فلزات در معرض این امواج قرار می گیرند میدان مغناطیسی، دستگاه ردیاب فلزات را تحت تاثیر قرار داده و شدت میدان مغناطیسی تغییر می کند. هرچه شدت تغییر بیشتر باشد، یعنی به فلز نزدیک تر هستیم.
دستگاه فلزیاب این تغییر جریان را متوجه شده و به طرق مختلف ما را متوجه آن تغییر می‌کند.

ردیاب
بدین گونه ما از وجود فلز در اطراف خود مطلع می شویم. این تغییر جریان به صورت صدا یا تصویر بر روی دستگاه ردیاب یا حرکت آنتن فلزیاب به ما نشان داده می شود و ما را مطلع می سازد.

با استفاده از دستگاه ردیاب باید محل حدودی قرارگیری دفینه را پیدا کرده و سپس با استفاده از دستگاه نقطه زن محل دقیق آن را مشخص کنید.

همانطور که میدانید دقت و حساسیت دستگاه های ردیاب به اندازه یک فلزیاب نقطه زن نیست اما میتواند محوطه به مراتب بزرگتر را تحت پوشش قرار دهد. از انواع ردیاب گنج تحت عنوان فلزیاب فرکانسی، فلزیاب آنتن راداری و فلزیاب آنتنی نیز نام برده می شود که هر کدام دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد خود است.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”2-آیا فلزیابهای شرکت فراز دارای GPS یا (ردیاب) هستند؟”]

آیا دستگاه های فلزیاب ردیاب دارند؟
یکی از سوالاتی که عموما افراد در هنگام خرید دستگاه فلزیاب انجام می دهند، این است که آیا دستگاه خریداری شده آنها دارای جی پی اس و ردیاب هست یا خیر؟ برای بسیاری از افراد مهم است که دستگاه فلزیاب خریداری شده دارای ردیاب نباشد و به همین علت شرکتها توانسته اند با تبلیغات ناصحیح به مشتریان اینطور القا کنند که دستگاه هایی که دارای ردیاب هستند توسط نیروی انتظامی ردیابی میشود و ممکن است برای شما ایجاد مشکل شود.

جالب است بدانید که شایعه وجود جی پی اس برای ردیابی در درون انواع دستگاه فلزیاب مربوط به ده سال پیش است. در این زمان یک گروه که برای پیدا کردن گنج به یکی از تپه های باستانی رفته بودند تا کاری غیرقانونی با استفاده از دستگاه فلزیاب انجام دهند، توسط یک گروه نیروی انتظامی که تصادفاً در آنجا قرار داشتند دستگیر شدند.

gps

از آن زمان به بعد این شایعه در فضای رسانه ای ایجاد شد که بسیاری از دستگاه های فلزیاب دارای ردیاب بوده و به صورت مستقیم به نیروی انتظامی متصل می شود. هرچند به نظر این شایعه خنده دار به حساب می آمد اما بسیاری از افراد با استفاده از این خبر، اقدام به بازاریابی برای فروش دستگاه های فلزیاب خود نمودند. این شرکت ها با این عنوان که دستگاه های فلزیاب ما دارای ردیاب نیست و دستگاه‌های رقبا دارای ردیاب بوده و به صورت مستقیم توسط نیروی انتظامی رصد می‌شود.

مشخص است که اگر نیروی انتظامی بخواهد تمامی این دستگاه ها را به صورت آنلاین ردیابی کند، نیاز به تعداد بالای نیرو داشته و قطعا با توجه به استفاده های قانونی از این نوع ردیاب ها چنین کاری به شدت سخت خواهد بود. مشخص است که این شایعه به صورت کامل رد شده به حساب می‌آید.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”3- نقطه زن چیست؟”]فلزیاب نقطه زن
همان طور که از نام این دستگاه مشخص است، فلزیاب نقطه زن برای مشخص کردن نقطه دقیق هدف در زیر زمین است که پس از شعاع زنی هدف مورد نظر و پیدا کردن محدوده تقریبی هدف باید به کمک یک فلزیاب نقطه زن مکان دقیق هدف را مشخص کرد. از انواع مختلف دستگاههای فلزیاب می توان به فلزیاب های VLF، PI، BFO و نقطه زن های دستی کوچک نام برد.

نقطه زن

دستگاه های نقطه زن همان طور که از نامشان هم پیداست ، برای پیدا کردن نقطه دقیق هدف مورد استفاده قرار می گیرند. فلزیاب های نقطه زن یکی از حیاتی ترین سیستم های برای کشف گنج و دفینه بشمار می روند و در بین کاوشگران نیز بسیار محبوبیت دارند. فلزیاب های نقطه زن که امروزه برای کشف فلزات مورد استفاده قرار می گیرند معمولا شامل موارد زیر می شود.

نقطه زن دستی (Pinpointer)
نقطه زن پالسی
نقطه زن وی ال اف (VLF)[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]